Hramul Bisericii 2016

Nasterea Maicii Domnului

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu, ne apropiem cu pasi repezi de sarbatoarea Nasterii Maicii Domnului - hramul parohiei noastre. Cu aceasta ocazie, vom avea bucuria de a-l avea in mijlocul nostru pe Prea Sfintitului Ioan Casian de Vicina, episcopul vicar al Arhiepiscopiei Ortodoxe Romane din cele doua Americi care va aduce spre inchinare credinciosilor racla cu Sfintele Moaste ale Sf. Nectarie de Eghina [ view detail ].

Deoarece data de 08 septembrie cade anul acesta in cursul saptamanii, Hramul bisericii va fi serbat duminica pe 04 septembrie dupa urmatorul program :

  • 09:00 - Utrenia
  • 10:30 - Sfanta Liturghie arhiereasca
  • 12:30 - Agapa frateasca de hram

Va asteptam cu mare drag !

Nota:

  • informatii privind organizarea Agapei gasiti accesand urmatorul link [ AROLA - Hramul Bisericii 2016 ]
  • pentru mai multe detalii referitoare la organizarea Agapei va rugam sa contactati AROLA (Comitetul Doamnelor din parohia noastra) la arola@sfantamaria.ca