Programul Sarbatorilor de Craciun 2010

Craciun

Pentru o mai buna informare a credinciosilor parohiei noastre publicam in randurile de mai jos Programul evenimentelor si sarbatorilor de Craciun care vor avea loc in parohia noastra.

Vestea ce buna a Nasterii Domnului va fi adusa in casele fratiilor voastre de parintele paroh impreuna cu grupul de colindatori "LAUDAMUS", seara, incepand cu ora 17:30 dupa cum urmeaza:

  • Marti 21 decembrie - sectorul Gatineau
  • Miercuri 22 decembrie - sectorul Hull
  • Joi 23 decembrie - sectorul Aylmer

Cei care doresc sa primeasca in casele lor binecuvantarea Nasteri Domnului sunt rugati sa-si lase coordonatele pe lista care exista in acest sens la biserica ori sa se inscrie in formularul electronic [ INSCRIE-TE ] sau sa telofoneze la nr. 819-684-9999 (Pr. Teofil Arsene).

Nota - cei care nu sunt disponibili in zilele mai sus amintite din motive obiective ori sunt din alte parti dar doresc sa primeasca binevestirea Nasterii Domnului in casele lor sunt rugati sa ia legatura cu parintele sunand la numarul de mai sus.

Sambata 25 decembrie incepand cu ora 10:00 va avea loc Sfanta Liturghie de Craciun dupa care va urma o receptie speciala in cadrul careia va avea loc un concert de colinde sustinut de catre copii iar in final venirea Mosului care va impartii cadouri celor mici. Pentru al ajuta pe Mos Craciun referitor la numarul copiilor sunteti rugati sa ii adaugati pe lista deschisa care exista in acest sens la biserica ori sa-i inregistrati in formularul electronic [ inscrie copil ]Aceasta adresa e-mail este protejata impotriva spamului, JavaScript trebuie activat pentru a putea vizua

Cu ocazia Sfintelor Sarbatori, parohia noastra ureaza, tuturor enoriasilor, donatorilor, binefacatorilor, ostenitorilor, voluntarilor si nu in ultimul rand dumneavoastra tuturor un calduros si sincer LA MULTI ANI !!!

Nota - pentru cei care doresc sa se alature grupului de colindatori "LAUDAMUS" - precizam faptul ca locul de intalnire este parcarea bisericii (45 rue St Jean-Bosco, Gatineau - Hull) la ora 17:00