Programul Sarbatorilor de Craciun 2015

Nasterea Domnului

Pentru o mai buna informare a credinciosilor parohiei noastre publicam in randurile de mai jos Programul evenimentelor si sarbatorilor de Craciun care vor avea loc in parohia noastra.

Vestea ce buna a Nasterii Domnului va fi adusa in casele fratiilor voastre de parintele paroh impreuna cu grupul de colindatori "LAUDAMUS" dupa cum urmeaza:

  • Luni 21 decembrie - sectorul Gatineau (seara, incepand cu ora 19:30)
  • Marti 22 decembrie - sectorul Hull + Plateau (seara, incepand cu ora 18:00)
  • Miercuri 23 decembrie - sectorul Aylmer + Ottawa (seara, incepand cu ora 18:00)

Cei care doresc sa primeasca in casele lor binecuvantarea Nasterii Domnului sunt rugati sa se inscrie in formularul electronic de mai jos

Formular Ajunul Craciunului 2015

In ziua de Craciun, vineri 25 decembrie, incepand cu ora 10:00 vor avea loc:

  • Sfanta Liturghie
  • Programul artistic si concertul de colinde sustinut de catre copii
  • venirea Mosului care va imparti cadouri celor mici
  • masa festiva de Craciun - pentru o mai buna organizare rugam pe cei interesati sa se inscrie in formularul electronic de mai jos pana cel tarziu sambata 19 decembrie deoarece in data de 20 decembrie se va pregati sala (este nevoie de sprijinul dvs, pentru pregatirea salii, duminica pe 20 decembrie - dupa slujba si de asemenea pentru curatirea ei dupa eveniment). Evenimentul este organizat sub forma de potlock, iar suma de 10$ va fi platita de fiecare familie pentru acoperirea cheltuielilor comunitare (vesela de unica folosinta, ornamente pentru impodobirea salii, cafea si apa). Banii ramasi vor fi donati bisericii. Pentru mai multe detalii va rugam sa contactati Comitetul doamnelor din parohia noastra la adresa : arola.stmaria@gmail.com

Formular Masa Festiva de Craciun 2015

Cu ocazia Sfintelor Sarbatori, parohia noastra ureaza, tuturor enoriasilor, donatorilor, binefacatorilor, ostenitorilor, voluntarilor si nu in ultimul rand dumneavoastra tuturor un calduros si sincer LA MULTI ANI !!!