Programul Sarbatorilor de Craciun 2011

Craciun

Pentru o mai buna informare a credinciosilor parohiei noastre publicam in randurile de mai jos Programul evenimentelor si sarbatorilor de Craciun care vor avea loc in parohia noastra.

Vestea ce buna a Nasterii Domnului va fi adusa in casele fratiilor voastre de parintele paroh impreuna cu grupul de colindatori "LAUDAMUS", seara, incepand cu ora 17:30 dupa cum urmeaza:

  • Marti 20 decembrie - sectorul Gatineau
  • Miercuri 21 decembrie - sectorul Hull
  • Joi 22 decembrie - sectorul Aylmer
  • Vineri 23 decembrie - altele (Ottawa, Buckingham, etc.) 

Cei care doresc sa primeasca in casele lor binecuvantarea Nasteri Domnului sunt rugati sa-si lase coordonatele pe lista care exista in acest sens la biserica ori sa se inscrie in formularul electronic INSCRIE-TE ...  (deschis pana pe 19 dec.) sau sa telofoneze la nr. 819-684-9999 / 819-598-3931 (Pr. Teofil Arsene).

Nota - cei care nu sunt disponibili in zilele mai sus amintite din motive obiective ori sunt din alte parti dar doresc sa primeasca binevestirea Nasterii Domnului in casele lor sunt rugati sa ia legatura cu parintele sunand la numarele de mai sus.

Duminica 25 decembrie incepand cu ora 10:00 va avea loc Sfanta Liturghie de Craciun dupa care va urma programul artistic si concertul de colinde sustinut de catre copii iar in final venirea Mosului care va impartii cadouri celor mici.

Cu ocazia Sfintelor Sarbatori, parohia noastra ureaza, tuturor enoriasilor, donatorilor, binefacatorilor, ostenitorilor, voluntarilor si nu in ultimul rand dumneavoastra tuturor un calduros si sincer LA MULTI ANI !!!

Nota - pentru cei care doresc sa se alature grupului de colindatori "LAUDAMUS" - precizam faptul ca locul de intalnire este parcarea bisericii (45 rue St Jean-Bosco, Gatineau - Hull) la ora 17:00