Programul Sarbatorilor de Craciun 2008

Craciun

Pentru o mai buna informare a credinciosilor parohiei noastre publicam in randurile de mai jos Programul evenimentelor si sarbatorilor de Craciun care vor avea loc in parohia noastra.

Duminica 21 decembrie ne vom bucura de prezenta in mijlocul nostru a PS Ioan Casian de Vicina (episcop vicar al Arhiepiscopiei noastre) precum si a oficialitati ai Ambasadei Romaniei din Ottawa pentru a celebra impreuna primul an de existenta oficiala a parohiei noastre. Sfanta Liturghie Arhiereasca va fi urmata de o agapa frateasca pregatita de reuniunea doamnelor la care toata lumea este invitata.

Vestea ce buna a Nasterii Domnului va fi adusa in casele fratiilor voastre de parintele paroh impreuna cu un mic grup de colindatori, seara, incepand cu ora 17:30 dupa cum urmeaza:

  • Luni 22 decembrie - sectorul Gatineau
  • Marti 23 decembrie - sectorul Hull
  • Miercuri 24 decembrie - sectorul Aylmer

Cei care doresc sa primeasca in casele lor binecuvantarea Nasteri Domnului sunt rugati sa-si lase coordonatele pe lista care exista in acest sens la biserica, sa trimita un email trimite email ) ori sa telofoneze la nr. 819-332-1233 (Pr. Arsene). De asemenea cei care nu sunt disponibili in zilele mai sus amintite ori sunt din alte parti dar doresc sa primeasca binevestirea Nasterii Domnului in casele lor sunt rugati sa ia legatura cu parintele accesand sectiunea Contacte a site-ului.

Joi 25 decembrie incepand cu ora 11:00 Sfanta Liturghie de Craciun dupa care va urma un concert de colinde sustinut de catre copii iar in final venirea Mosului care va impartii cadouri celor mici. Pentru al ajuta pe Mos Craciun referitor la numarul copiilor si al varstei lor, sunteti rugati sa ii adaugati pe lista deschisa care exista in acest sens la biserica ori sa-i inregistrati prin email ( trimite email )

Cu ocazia Sfintelor Sarbatori, parohia noastra ureaza, tuturor enoriasilor, donatorilor, binefacatorilor, ostenitorilor, voluntarilor si nu in ultimul rand dumneavoastra tuturor un calduros si sincer LA MULTI ANI !!!