Alegeri Parohiale 2013

Dupa cum s-a anuntat in prealabil, duminica 13 ianuarie 2013, dupa Sfanta Liturghie va avea loc ADUNAREA PAROHIALA GENERALA la parohia noastra, la aceasta adunare sunt invitati sa participe toti enoriasii si membrii parohiei noastre

membrii

Din agenda adunarii fac parte urmatoarele subiecte :

 • Raportul de activitate al Consiliului Parohial pe anii 2011 - 2012
 • Bugetul pe anul 2013
 • Alegerea noului Consiliu Parohial pentru mandatul 2013 - 2014
 • Alegerea Comitetului Doamnelor (AROLA) pentru mandatul 2013 - 2014
 • Alegerea persoanei responsabile pentru Scoala de Duminica
 • Diverse propuneri si informari

Comitetul de Propunere al parohiei [ view details ] care a primit spre analiza candidaturi din partea membrilor parohiei, publica in randurile de mai jos lista cu candidati propusi * (lista este update-ata zilnic la ora 11 pm) :

 • Daniel Catiche
 • Gelu Costea
 • Lazar Repciuc
 • Maria Popa
 • Vasile VanJurec
 • Victor Bordeianu

Nota

 • Lista este deschisa pentru propuneri pana in ziua alegerilor [ Propuneri pentru Consiliu Parohial 2013-2014 ], iar in cadrul Adunarii Generale pot fi propuneri din sala ("on the floor") pentru membrii in noul consiliu parohial.
 • * Domnii: Viorel Hudema, Cristian Oprisanu, Ioan Ciuciu si Igor Straticiuc au fost propus dar nu pot fi trecuti pe acesta lista deoarece fac parte din Comitetul de Propunere. Domniile lor vor putea participa insa la alegeri daca vor fi propusi din sala ("on the floor") in cadrul Adunarii Generale.

Va asteptam cu drag !