Adunarea Generala Parohiala (23 ian. 2011)

Potrivit statutului Arhiepiscopiei Ortodoxe Romane din cele doua Americi, la fiecare inceput dean si in fiecare parohie / misiune se convoaca Adunarea Generala Parohialacare va discuta probleme organizatorice, financiare si va creiona activitatile parohiei pentru urmatoarea perioada de timp. In plus, anul acesta, din agenda Adunarii Parohiale Generale face parte si alegerea noului Consiliu Parohial pentru perioada 2011 - 2012

meeting

Astfel, duminica 23 ianuarie 2011, dupa Sfanta Liturghie va avea loc ADUNAREA PAROHIALA GENERALA la parohia noastra, la aceasta adunare sunt invitati sa participe toti enoriasii si membrii parohiei noastre, drept de vot avand insa numai cei care si-au platit membria pe anul trecut (2010)si pecel in curs (2011)

Din agenda adunarii fac parte urmatoarele subiecte :

 • Fondul de Misiune al Arhiepiscopiei Ortodoxe Romane din cele doua Americi [ view pdf ]
 • Raportul de activitate al Consiliului Parohial pe anii 2009 - 2010
 • Bugetul pe anul 2011
 • Alegerea noului Consiliu Parohial pentru mandatul 2011 - 2012
 • Diverse propuneri si informari

Referitor la alegerea noului Consiliu Parohial, Comitetul de Propunere al parohiei [ view detail ] publica in randurile de mai jos lista cu candidati propusi (in ordine alfabetica) spre alegere:

 • Bordeianu Victor
 • Catiche Daniel
 • Ciuciu Ioan
 • Enculescu Traian
 • Hudema Viorel
 • Negraia Geanina
 • Oprisanu Cristian
 • Popa Maria
 • Repciuc Lazar
 • Straticiuc Igor
 • Vanjurec Vasile
 • Vasile Marinela

Va asteptam cu drag !