Anunt : Mutarea la Biserica St. Jean-Bosco

Mutarea parohiei noastre in noua locatie - Biserica St. Jean-Bosco (viitoarea noastra biserica)

Bis. St. Jean-Bosco

Incepand cu duminica, 24 ianuarie 2010, parohia noastra isi va schimba locatia la biserica St. Jean-Bosco (45 rue Jean-Bosco, Gatineau-Hull). Deoarece aceasta schimbare necesita pregatiri speciale de organizare si amenajare precizam faptul ca avem nevoie de ajutorul si sprijinul dumneavoastra al tuturor. Aceasta mutare cuprinde urmatoarele etape :

  • Sambata (16 ianuarie) incepand cu ora 11:00 - curatenie si prepararea locului la Biserica St. Jean Bosco [view map]
  • Luni si Marti (18-19 ianuarie) incepand cu ora 18:00 - demontarea mobilierului si pregatirea lucrurilor in vederea transportului la Biserica St. Raymond [view map]
  • Sambata (23 ianuarie) incepand cu ora 09:00 - transportul (incarcatul / descarcatul) mobilierului de la Biserica St. Raymond [view map] la St. Jean-Bosco [view map]

Cei doresc sa participe la aceste actiuni sunt rugati sa aduca cu ei diferite unelte care ar fi necesare la lucrarile mentionate (ex. bormasina, burghie de metal, flex, bit-uri, mop, etc.) Pentru detalii si informatii suplimentare va rugam sa luati legatura cu Pr. Arsene Teofil la nr. 819-328-2758 (cell)

Va asteptam cu drag ! si nu uitati : Comunitatea nu poate exista fara membri iar membri la randul lor sunt considerati ca fiind parte componenta a comunitatii