Adunarea Generala Parohiala (15 ian. 2017)

Consiliul

Potrivit statutului Arhiepiscopiei Ortodoxe Romane din cele doua Americi, la fiecare inceput de an in fiecare parohie / misiune se convoca Adunarea Generala Parohiala – forul decizional al parohiei, care va discuta probleme organizatorice, financiare si va creiona activitatile parohiei pentru urmatoarea perioada de timp. In plus, anul acesta, din agenda Adunarii Parohiale Generale fac parte si alegerea noului Consiliu Parohial a Comitetului Doamnelor (AROLA) a responsabililor cu Educatia Religioasa (scoala duminicala) si a orgazizatie de tineret (ROYA) pentru perioada 2017 - 2018

Astfel, duminica 15 ianuarie 2017, dupa Sfanta Liturghie va avea loc ADUNAREA PAROHIALA GENERALA la parohia noastra, la aceasta adunare sunt invitati sa participe toti enoriasii si membrii parohiei noastre, drept de vot avand insa numai cei care si-au platit membria pe anul 2016 pana la data de 31 dec. 2016 (potrivit hotararii consiliului actual) [ vezi lista membrilor ]

In conformitate cu articolul 32.03 din Statutul de organizare al Arhiepiscopiei Ortodoxe Romane din cele doua Americi [ view statut ] , duminica 18 decembrie 2016 a fost ales Comitetul de Propunere pentru noul Consiliu Parohial.

Din acest comitet fac parte:

Aceast comitet va primi propuneri pentru membrii in noul Consiliul Parohial, va face publica lista cu aceste propuneri si le va aduce spre validare in cadrul Adunarii Generale Parohiale. Insa in cadrul Adunarii Generale pot fi si propuneri din sala ("on the floor") pentru membrii in noul consiliu parohial.

Va multumim !

Nota : Cine doreste sa faca propuneri pentru membrii in noul Consiliu Parohial este rugat sa contacteze una din persoanele de mai sus