Adunarea Generala Parohiala (07 feb. 2010)

consiliu

Potrivit statutului Arhiepiscopiei Ortodoxe Romane din cele doua Americi (Arhiepiscopie din care parohia noastra face parte) in fiecare an si in fiecare parohie/misiune se convoaca Adunarea Generala Parohiala care va discuta probleme organizatorice, financiare si va creiona activitatile parohiei pe urmatoarea perioada de timp. In plus, anul acesta, din agenda Adunarii Parohiale Generale face parte alegerea Comitetului Doamnelor care coordona activitati sociale, culturale, de protocol si agape.

Astfel potrivit cap. XXXI din statutul Arhiepiscopiei, duminica 07 februarie 2010, dupa Sfanta Liturghie va avea loc ADUNAREA PAROHIALA GENERALA la parohia noastra, amintindu-ne de cuvintele Mantuitorului ca: "... unde sunt doi sau trei adunati in numele Meu, acolo sunt si Eu cu ei ..." (Matei 18, 20).

Nota : La aceasta adunare sunt invitati sa participe toti enoriasii si membrii parohiei noastre