Adunarea Generala Parohiala (18 sep. 2016)

MembriiMotto:
Comunitatea nu poate exista fara membri iar membri la randul lor sunt considerati ca fiind parte componenta a comunitatii !

Datorita faptului ca in viata parohiei noastre au intervenit schimbari majore care impun actiuni de interes colectiv, conform Statutului de Organizare, dorim sa va anuntam ca Duminica 18 septembrie 2016 dupa Sfanta Liturghie va avea loc ADUNAREA PAROHIALA GENERALA. La aceasta adunare sunt invitati sa participe toti membrii parohiei noastre.

Subiectul principal de discutie va fi cel al preluarii garantiei bisericii* precum si cel al administrarii salii comunitare**

Va asteptam cu drag !

Nota
* persoana sau famila care garanteaza cu bunurile personale ipoteca bisericii
** momentan sala bisericii este administrata de Fundatia Carpatina