Adunarea Generala Parohiala (01 feb 2009)

consiliul

Potrivit statutului Arhiepiscopiei Ortodoxe Romane din cele doua Americi (Arhiepiscopie din care parohia noastra face parte) din doi in doi ani in fiecare parohie/misiune se convoaca Adunarea Generala Parohiala care va alege noul Consiliului Parohial pentru urmatorul mandat, va discuta probleme organizatorice, financiare si va creiona activitatile parohiei pe urmatoarea perioada de timp.

Astfel potrivit cap. XXXI din statutul Arhiepiscopiei, duminica 01 februarie 2009, dupa Sfanta Liturghie va avea loc ADUNAREA PAROHIALA GENERALA la parohia noastra, amintindu-ne de cuvintele Mantuitorului ca: "... unde sunt doi sau trei adunati in numele Meu, acolo sunt si Eu cu ei ..." (Matei 18, 20). La aceasta adunare sunt invitati sa participe toti enoriasii si membrii parohiei noastre, drept de vot avand insa numai cei care si-au platit membria pe anul trecut sau cel in curs.