Cupa parohiilor la Fotbal (edita a 4-a) - "Drumul spre finala"

Antrenament fotbal 2010

Parohia Sf. Ap. Andrei din Mississauga : "... in data de 15 august 2010, dupa-amiaza, va avea loc editia a 4-a a Cupei Parohiilor la fotbal. Rugam toate parohiile din eparhia noastra sa trimita echipe care sa le reprezinte. Echipa care va castiga cupa va primi suma de $1500 pentru parohia pe care o reprezinta ..."

Antrenament fotbal 2010

Raspunzand invitatiei parintelui Gheorghe Tiu de la parohia "Sf. Ap. Andrei" din Mississauga, ON - de a participa duminica 15 august 2010 la hramul bisericii precum si la cea de a 4-a editie a "Cupei parohiilor la fotbal" [ vezi detalii ] va anuntam ca parohia Sfanta Maria incerca sa formeze o echipa de fotbal care sa o reprezinte la acest eveniment.

Astfel rugam pe toti cei care pot, doresc si sunt interesati de acest lucru, sa ne intalnim sambata 31 iulie 2010 la ora 17:00 in Parcul Saint Jean-Bosco (70 Boul. St-Joseph, Gatineau - Hull) pentru juca cateva pase si a ne cunoaste in teren.

Antrenament fotbal 2010

Va asteptam cu drag si nu uitati deviza parohiei noastre :

"Daca nu noi atunci cine ?! Si daca nu acum atunci cand ?!"

Nota - imagini de la primul antrenament - click pe imagini pentru a le mari !