Hramul Bisericii 2012

Biserica Sf MariaCu ajutorul Bunului Dumnezeu, ne apropiem cu pasi repezi de sarbatoarea Nasterii Maicii Domnului - hramul parohiei noastre.

Cu aceasta ocazie, vom avea bucuria de a-i avea in mijlocul nostru pe Prea Sfintitului Ioan Casian de Vicina, episcopul vicar al Arhiepiscopiei Ortodoxe Romane din cele doua Americi, pe fratii preoti din regiune, precum si personalitati ale vietii mondene. Hramul se va desfasura dupa urmatorul program:

  • Vineri, 07 septembrie, la ora 18:00, Taina Sfantului Maslu de obste
  • Sambata, 08 septembrie, la ora 10:00, Sfanta Liturghie Arhiereasca savarsita de Prea Sfintitul Ioan Casian impreuna cu sobor de preoti urmata de Agapa frateasca de obste

Va asteptam cu mare drag !

Nota

  • Referitor la organizarea hramului de anul acesta mentionam faptul ca avem nevoie de donatii in bani pentru cumpararea celor necesare. Cine doreste sa faca donatii pentru hram este rugat sa-l contacteze pe d-mnul Ioan Ciuciu (cell. 819-962-0250 / email: iciuciu@sympatico.ca). Pentru mai multe detalii privind organizarea va rugam sa o contactati pe d-mna Mariana Hudema (presedinta Comitetului Doamnelor din parohia noastra si responsabila cu organizarea hramului de anul acesta) la: cell. 819-923-3524 / email: viorel62@hotmail.com
  • Celor care vor face donatii pentru hram li se va elibera chitanta fiscala pentru deducere de la taxe (income tax)

Va multumim si Dumnezeu sa va binecuvinteze !!!