Hramul Bisericii 2013

Biserica Sf MariaCu ajutorul Bunului Dumnezeu, ne apropiem cu pasi repezi de sarbatoarea Nasterii Maicii Domnului - hramul parohiei noastre.

Cu aceasta ocazie, vom avea bucuria de a-i avea in mijlocul nostru pe Prea Sfintitului Ioan Casian de Vicina, episcopul vicar al Arhiepiscopiei Ortodoxe Romane din cele doua Americi, pe fratii preoti din regiune, precum si personalitati ale vietii mondene. Hramul se va desfasura dupa urmatorul program:

  • Sambata, 07 septembrie, la ora 18:00, Taina Sfantului Maslu de obste
  • Duminica, 08 septembrie, la ora 10:00, Sfanta Liturghie Arhiereasca savarsita de Prea Sfintitul Ioan Casian impreuna cu sobor de preoti urmata de Agapa frateasca de obste

Organizarea agapei

  • Hramul este sarbatoarea intregi biserici / comunitati - toata lumea este invitata sa participe si sa se implice, avem nevoie de ajutorul dumneavoastra material (produse, bani pentru cumpararea produselor, etc.) si/sau fizic (pregatirea produselor, asezatul si stransul meselor, etc.) De aceea am creat, in randurile de mai jos, un formular electronic in care puteti sa va inscrieti benevol cu ce doriti si puteti sa ajutati.
  • Pentru mai multe detalii privind organizarea va rugam sa o contactati pe d-mna Mihaela Amohnoaie (presedinta Comitetului Doamnelor din parohia noastra si responsabila cu organizarea hramului de anul acesta) la: cell. 819-210-1713 / email: mihaelailade@yahoo.ca
  • Pentru a evita insuficientele sau surplusurile va rugam ca inainte de a va inscrie sa consultati lista cu cei care s-au inscris deja << LISTA cu PARTICIPANTI >>

[ FORMULAR de INSCRIERE ]

Va asteptam cu mare drag !