Programul Sarbatorilor de Craciun 2014

Nasterea Domnului

Pentru o mai buna informare a credinciosilor parohiei noastre publicam in randurile de mai jos Programul evenimentelor si sarbatorilor de Craciun care vor avea loc in parohia noastra.

Vestea ce buna a Nasterii Domnului va fi adusa in casele fratiilor voastre de parintele paroh impreuna cu grupul de colindatori "LAUDAMUS" dupa cum urmeaza:

  • Duminica 21 decembrie - sectorul Hull (seara, incepand cu ora 16:00)
  • Luni 22 decembrie - sectorul Ottawa + altele (seara, incepand cu ora 18:00)
  • Marti 23 decembrie - sectorul Gatineau (seara, incepand cu ora 18:00)
  • Miercuri 24 decembrie - sectorul Aylmer (seara, incepand cu ora 16:00)

Cei care doresc sa primeasca in casele lor binecuvantarea Nasteri Domnului sunt rugati sa-si lase coordonatele pe lista care exista in acest sens la biserica ori sa se inscrie in formularul electronic (deschis pana pe 20 dec.) :

Formular Ajunul Craciunului 2014

Duminica 21 decembrie va avea loc dupa Sfanta Liturghie (aprox. ora 12:30) un concert de colinde sustinut de corul "ARTIS"

Joi 25 decembrie incepand cu ora 10:00 va avea loc Sfanta Liturghie de Craciun urmata de programul artistic si concertul de colinde sustinut de catre copii si venirea Mosului care va impartii cadouri celor mici iar in final Agapa traditionala de Craciun la care toata lumea este invitata

Cu ocazia Sfintelor Sarbatori, parohia noastra ureaza, tuturor enoriasilor, donatorilor, binefacatorilor, ostenitorilor, voluntarilor si nu in ultimul rand dumneavoastra tuturor un calduros si sincer LA MULTI ANI !!!

Nota

  • pentru cei care doresc sa se alature grupului de colindatori "LAUDAMUS" (grupul este deschis tuturor) - precizam faptul ca locul de intalnire este parcarea bisericii (45 rue St Jean-Bosco, Gatineau - Hull) la ora 15:30 (duminica si miercuri) si ora 17:30 (luni si marti)
  • Agapa frateasca de Craciun va fi de tipul potluck (fiecare este incurajat sa aduca cate ceva) si va avea loc in biserica