Programul Sarbatorilor de Craciun 2013

Pentru o mai buna informare a credinciosilor parohiei noastre publicam in randurile de mai jos Programul evenimentelor si sarbatorilor de Craciun care vor avea loc in parohia noastra.

Vestea ce buna a Nasterii Domnului va fi adusa in casele fratiilor voastre de parintele paroh impreuna cu grupul de colindatori "LAUDAMUS", seara, incepand cu ora 18:00 dupa cum urmeaza:

  • Duminica 22 decembrie - sectorul Gatineau+ altele
  • Luni 23 decembrie - sectorul Hull
  • Marti 24 decembrie - sectorul Aylmer

Cei care doresc sa primeasca in casele lor binecuvantarea Nasteri Domnului sunt rugati sa-si lase coordonatele pe lista care exista in acest sens la biserica ori sa se inscrie in formularul electronic (deschis pana pe 20 dec.) :

Formular Ajunul Craciunului 2013

Duminica 22 decembrie incepand cu ora 10:00 va avea loc Sfanta Liturghie dupa care va urma un concert de colinde sustinut de corul "ARTIS"

Miercuri 25 decembrie incepand cu ora 10:00 va avea loc Sfanta Liturghie de Craciun urmata de programul artistic si concertul de colinde sustinut de catre copii si venirea Mosului care va impartii cadouri celor mici iar in final Agapa frateasca de Craciun la care toata lumea este invitata

Cu ocazia Sfintelor Sarbatori, parohia noastra ureaza, tuturor enoriasilor, donatorilor, binefacatorilor, ostenitorilor, voluntarilor si nu in ultimul rand dumneavoastra tuturor un calduros si sincer LA MULTI ANI !!!

Nota

  • pentru cei care doresc sa se alature grupului de colindatori "LAUDAMUS" (grupul este deschis tuturor) - precizam faptul ca locul de intalnire este parcarea bisericii (45 rue St Jean-Bosco, Gatineau - Hull) la ora 17:30
  • cine doreste sa ajuta la pregatirea agapei de Craciun este rugat sa o contacteze pe d-mna Amelia Grobnic la tel. 613-727-2098 / email ameliagrobnic@hotmail.com