Programul Sarbatorilor de Craciun 2012

Pentru o mai buna informare a credinciosilor parohiei noastre publicam in randurile de mai jos Programul evenimentelor si sarbatorilor de Craciun care vor avea loc in parohia noastra.

Craciun

Vestea ce buna a Nasterii Domnului va fi adusa in casele fratiilor voastre de parintele paroh impreuna cu grupul de colindatori "LAUDAMUS", seara, incepand cu ora 18:00 dupa cum urmeaza:

 • Miercuri 19 decembrie - sectorul Gatineau
 • Joi 20 decembrie - sectorul Hull
 • Sambata 22 decembrie - sectorul Aylmer
 • Duminica 23 decembrie - altele (Ottawa, Buckingham, etc.) 

Cei care doresc sa primeasca in casele lor binecuvantarea Nasteri Domnului sunt rugati sa-si lase coordonatele pe lista care exista in acest sens la biserica ori sa se inscrie in formularul electronic [ INSCRIE- TE ] (deschis pana pe 18 dec.) sau sa telofoneze la nr. 819-684-9999 / 819-598-3931

 • Duminica 23 decembrie incepand cu ora 10:00 va avea loc Sfanta Liturghie dupa care va urma un concert de colinde sustinut de corul "ARTIS"
 • Duminica 25 decembrie incepand cu ora 10:00 va avea loc Sfanta Liturghie de Craciun oficiata  de PS Ioan Casian de Vicina impreuna cu sobor de preoti urmata de momentul comemorativ "5 ani de la infiintarea parohiei" In jurul orei 13:00 va avea loc programul artistic si concertul de colinde sustinut de catre copii dupa care va urma venirea Mosului care va impartii cadouri celor mici iar in final Agapa frateasca de Craciun la care toata lumea este invitata

Cu ocazia Sfintelor Sarbatori, parohia noastra ureaza, tuturor enoriasilor, donatorilor, binefacatorilor, ostenitorilor, voluntarilor si nu in ultimul rand dumneavoastra tuturor un calduros si sincer LA MULTI ANI !!!

Nota :

 • cei doresc sa primeasca binevestirea Nasterii Domnului si grupul de colindatori in casele lor dar nu sunt disponibili in zilele mai sus amintite din motive obiective ori sunt din alte parti  sunt rugati sa ia legatura cu parintele sunand la numarele de mai sus.
 • pentru cei care doresc sa se alature grupului de colindatori "LAUDAMUS" (grupul este deschis tuturor) - precizam faptul ca locul de intalnire este parcarea bisericii (45 rue St Jean-Bosco, Gatineau - Hull) la ora 17:30
 • Agapa frateasca va avea loc in sala comunitara a bisericii si va fi de tipul Potluck (fiecare este invitat sa contribuie cu ce doreste si poate).
  • Pentru o mai buna organizare va rugam sa va inscrieti benevol in formularul electronic << FORMULAR PENTRU AGAPA DE CRACIUN >> cu ce doriti si puteti sa participati. Va rugam ca inainte de a va inscrie sa consultati << LISTA PENTRU AGAPA DE CRACIUN >> cu cei care s-au inscris deja pentru a evita insuficientele sau surplusurile.
  • De asemenea va rugam ca bunatatile pe care le pregatiti sa le aduceti direct la sala pana la ora 11:30 (intrarea prin parcarea bisericii)

Va multumim !